Вітаю Вас, Козак! Реєстрація RSS

Каменярі-інфо

Понедельник, 10.12.2018
Головна » 2018 » Май » 23 » 23 ТРАВНЯ-ДЕНЬ ГЕРОЇВ
14:38
23 ТРАВНЯ-ДЕНЬ ГЕРОЇВ
23 травня Україна відзначає Свято Героїв.
В цей день згадують борців за Волю України в різні історичні часи.

У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив відзначати 23 травня Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, бійців УВО-ОУН. На їхніх прикладах виховувалися майбутні Герої УПА.

Травень було обрано тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України в ХХ столітті. З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із авторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926 року ‒ провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра. А 23 травня 1938 року ‒ перший Провідник УВО та ОУН полковник Євген Коновалець.

В роки німецької, а згодом ‒ радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі та в українській діаспорі, а в 1991 році ‒ повернулося в Україну. Воно широко святкується передовсім в Галичині, але останніми роками відбулось значне його поширення в центральні та східні регіони України. На Львівщині, за ініціативи націоналістичних сил, Свято Героїв з 1999 р. відзначають офіційно. Святкові заходи проходять весь тиждень, на який припадає день 23 травня. Нещодавно Львівська обласна рада прийняла рішення про святкування в четверту неділю травня.
Переглядів: 24 | Додав: gk-kamenjari | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: