Вітаю Вас, Призывник! Реєстрація RSS

Каменярі-інфо

Середа, 21.03.2018
Головна » 2013 » Березень » 6 » КИЇВСЬКА ПАТРІОТИЧНА ГРОМАДА ВШАНУВАЛА ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧА УПА РОМАНА ШУХЕВИЧА!
01:57
КИЇВСЬКА ПАТРІОТИЧНА ГРОМАДА ВШАНУВАЛА ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧА УПА РОМАНА ШУХЕВИЧА!

5 березня 2013 року Українська Патріотична Альтернатива вшанувала головнокомандувача УПА Романа Шухевича. В центрі Києва,на історичному Майдані,який бачив Революцію на граніті, Україну без Кучми та Помаранчеву Революцію зібрались люди,які пліч о пліч йдуть разом вже не одне десятиліття.Серед виступаючих був і лідер Революції на граніті 1990 року,народний депутат України Олесь Доній. Вашій увазі пропонується відео його виступу.


Символічно те, що людина з великої літери, Тарас Чупринка, Роман Лозовський, Тур, Дзвін, або ж просто Роман Шухевич, був народжений в день відновлення незалежності української держави. Адже саме в день його народження в 1941 році, коли він перебував у Львові на чолі батальйону ДУН "Нахтігаль", було проголошено історичний Акт про відновлення самостійності України. Образ Романа Шухевича та його діяльність за радянських часів не була широко відомою. Так, всі знали про "клятих бандеревців", які "ріжуть росіян, поляків, євреїв, рублять дітям голови, та топлять їх в колодязі". Але саме про Шухевича ніхто не згадував. А ті спомини, які були, більше грунтувалися на матеріалах начебто нацистських часів, де його було приписано до есесівця. "Шухевич-гауптман СС Нахтігаль"-цей міф про участь батальйонів Дружин Українських Націоналістів в діяльності СС досі побутує. Насправді Роман Шухевич був належним до диверсійного спецзагону при Абвері "Нахтігаль" ("Соловейко"-батальйон отримав назву за чудові голоси українців), який жодного стосунку немав до підрозділів СС. Мета загону була на початку війни вступити на територію Західної України, і взяти під контроль важливі об"єкти, що з успіхом було зроблено.

Ще навчаючись у спеціальній військовій школі в замку в Завсбердорфі Роман Шухевич прагнув повернувшись на рідну землю визволити її від окупації рад. Всі розуміли- німці не можуть бути союзникаи на тривалий час. Расові питання час від часу піднімалися у офіцерських колах, до яких належав і Шухевич, що не завжди сприяло добрим стосункам в рядах військових. Коли "Нахтігаль" перебував у Львові, Шухевич розпустив своїх солдат по домівках. аби уберегти їх від участі у масових розстрілах польського та єврейського населення. Тому всі звинувачення, які останнім часом лунають зі сторони наших східних сусідів безпідставні. В 1942 році, коли батальйон було відправлено на терени Білорусі Шухевич наказав своїм бійцям не виконувати накази німців, в результаті батальйон було розпущено, а Шухевича затримано, але по дорозі до Бєрліна він втік. А невдовзі з"явилися перші повідомлення про створення Української Повстанської Армії. До речі свято Покрови 14 жовтня Романом Шухевичем було визнано як Свято створення УПА.

Діяльність Романа Шухевича досі не повністю відома. Рік за роком ми дізнаємося про цю людину багато речей, які знімають з його образу маску. Але мабуть неналежним чином держава цим займається. Важко пояснити про героїчну діяльність Романа Шухевича в тих регіонах України , які перебувають досі під впливом Росії, живуть радянськими догмами, і не хочуть досліджувати історію власного народу. Досі неадекватно сприймають Романа Шухевича в цих регіонах. Досі за червоно-чорний прапор і українську мову можна почути "буржуазний націоналіст", "бандерівець клятий" і т.п. Досі для них Шухевич - "вбивця". Логічно виникає питання, а що робити? Відповідь проста: говорити людям правду, не приховуючи, не роблячи з Шухевича чергового ідола. Ідолів достатньо є. Рокривши людям образ Романа Шухевича, продемонструвавши його людські якості. розповівши про його бізнсову, громадсько-політичну діяльність, про боротьбу за долю України, можливо тоді вдастся розтопити лід непорозуміння в серцях наших співгромадян, і звільнити їх від старго сприяняття дійсності.

Костя Каменяр

Переглядів: 297 | Додав: gk-kamenjari | Теги: Роман Шухевич, Олесь Доній | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: