Вітаю Вас, Призывник! Реєстрація RSS

Каменярі-інфо

Вівторок, 20.03.2018
Головна » 2013 » Вересень » 2 » ОСТАННЯ БАРИКАДА ЗАПРОШУЄ НА ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР ПАМ"ЯТІ ЮРКА ПОКАЛЬЧУКА!
14:12
ОСТАННЯ БАРИКАДА ЗАПРОШУЄ НА ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР ПАМ"ЯТІ ЮРКА ПОКАЛЬЧУКА!

2 вересня

 

-         15:00 год. кінопоказ-дискусія «Зона особливої уваги», (м. Київ, вул. Пушкінська 1-3/5, кнайп-клуб «Купідон»);

Тема: "Раніше в колонії, тепер в "тітушки”: Перспективи соціального розвитку українських підлітків”.

 

-         19:00 год. літературні читання «Поезія Просто Неба»  (м. Київ, Михайлівська площа)

 

Учасники:

 

Василь Герасим’юк, Олександр Ірванець, Брати Капранови, Сашко Лірник, Келя Ликеренко, Світлана Поваляєва, Артем Полежака, Сергій Пантюк,

Іван Андрусяк, Олена Степаненко, Сяргей Прилуцький, Олександра Очман, Каріна Тумаєва, Мирослав Лаюк, Олександр Демченко, Олег Коцарев,

Таня-Марія Литвинюк, Богдан-Олег Горобчук, Павло Коробчук,

Олена Герасим’юк, Дмитро Лазуткін, Роман Дронюк, Роман Романюк,

а також шоу від «Київського театру вогню» та музичний супровід –

Сергій Ярома та гурт «Телері».

Ведучі: Сергій Пантюк та Олесь Доній

 Прийди і запали свій ліхтарик в пам’ять Пако!


Чому Пенітенціарна служба злякалася українських поетів??? Щойно Керівництво колоній круто змінило свою думку і ВІДМОВИЛО у читанні віршів перед ув'язнаними підлітками в підліткових колоніях у Прилуках та Кременчуці.
Був у нас(Мистецького об'єднання "Остання Барикада") чудовий друг Юрко Покальчук. 5 років тому його не стало. А коли він був живий, то постійно опікувався підлітковими колоніями у Кременчуці та Прилуках. Возив туди теплі речі, книжки, видавав журнал з віршами ув'язнаних підлітків. 
От вже 5-ий рік поспіль ми робимо на знак його пам'яті літературний фестиваль "Київська Барикада". Цього року в рамках цього фестивалю 31 серпня та 1 вересня мали відбудитися поетичні читання саме у тих підліткових колоніях, якими опікувався Юрко Покальчук-в Кременчуці та Прилуках. Разом зі Спілкою Письменників України ми оголосили збір книжок для ув'язнених підлітків в цих колоніях, і зібрали кілька сотень книг. Ми сформували список з 20 українських поетів, готових прочитати власні вірші в цих колоніях. З травня місяця ми вели переписку щодо можливості таких виступів з керівництвом колоній, виїзжали до них на розмову. І отримали згоду: спочатку усну, а потім від Кременчуцької колонії і письмову. Я особисто позавчора підї'зжав до керівництва Пенітенціарної служби і спілкувався з заступником по соціально-виховній роботі, і мене було запевнено, що жодних проблем з поетичними читаннями в цих колоніях не буде.
Хоча були і погані сигнали. Журналістів одного з телевізійних каналів на попередньому етапі намагалися виключити зі списку(бо список журналістів вони узгоджували окремо від списку поетів). Та все ж таки, після позавчорашніх відвідин Пенітенціарної нас було запевнено,що жодних журналістів вони не бояться пускати у колонії.
І тут раптом сьогодні зранку-таке! Офіційна відмова і прямо напередодні виступів! Нагадаю,що вже завтра поети та журналісти мали бути в Кременчуцькій колонії , а післязавтра-в Прилуцькій.
Чого раптово злякалися в Пенітенціарній службі? Що приховується за стінами підліткових колоній? Там б'ють ув'язнених підлітків??? Чи може там розкрадають гроші на харчування ув'язнених підлітків? Що приховують наглядачі? Чому в європейських країнах для ув'язнених можна організовувати мистецькі заходи з метою їхньою соціальної реабілітації, а в Україні наглядачі хочуть всіляко обмежити доступ до культури ув'язнених? Що коїться з підлітками в колоніях у Прилуках та Кременчуці? 
P.S. Ми просимо вибачення у всіх поетів та журналістів, які мали завтра і післязавтра виїзжати у колонії до Кременчука та Прилук, за поведінку Пенітенціарної служби. 
P.P.S.Мистецьке Об'єднання "Остання Барикада" звертатиметься до міжнародних інституцій (посольств та правозахисних структур) з проханням провести міжнародний моніторинг у цих двох колоніях-Прилуках та Кременчуці.

Переглядів: 298 | Додав: gk-kamenjari | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: