Вітаю Вас, Козак! Реєстрація RSS

Каменярі-інфо

Четверг, 21.02.2019
Головна » 2015 » Декабрь » 29 » Суд у справі Щоголєва – відвід відхилено, арешт продовжено
14:03
Суд у справі Щоголєва – відвід відхилено, арешт продовжено

Керівника СБУ Києва та Київської області часів Януковича Олександра Щоголєва підозрюють у причетності до ряду злочинів, скоєних під час Революції Гідності - підпалу будинку Профспілок, вбивствах, пораненнях громадян та керуванні  антитерористичною операцією СБУ 18-20 лютого 2014 року.

За ґратами Щоголєв перебуває з серпня 2015 року: саме тоді міру запобіжного заходу для нього змінили з домашнього арешту на тримання під вартою. З того часу кожне засідання про обрання запобіжного заходу супроводжується естафетою клопотань сторони захисту з приводу відводу суддів, прокурорів, слідчих, читанням вголос томів матеріалів справи тощо. Так, 28-го грудня суд відхилив черговий відвід захисту - судді, що обирає запобіжний захід. Такі дії, як вважає сторона обвинувачення, спрямовані на затягування процесу в спробі «дотягнути» до закінчення попередньо обраного терміну тримання під вартою.

Захист у виступах щоразу посилається на помилки та неточності в документах справи, які, за словами адвокатів, допустили представники ГПУ та суддя Карабань, та наполягає на невинуватості свого підзахисного. Зокрема, адвокат Валентин Рибін (відомий захистом росіян, яких звинувачують в тероризмі та порушенні територіальної цілісності) висловлює обурення тим, що суспільство вважає Щоголєва винним без вироку суду. У той самий час, Рибін не гребує називати злочинцями людей, присутніх в Профспілках протягом Революції Гідності.

Також, за свідченнями очевидців, на одному з минулих засідань  виходець з Донецька Олександр Щоголєв, який очолював СБУ Києва з 2013 року, так розхвилювався, що почав казати про «наших»,  які «скоро прийдуть і будуть вас всіх знов заносити» (прим. – заносити в клітки).

Детальна розповідь – на відео нижче.

Варто зазначити, що на засіданнях представники захисту та сам обвинувачуваний часто не цураються порушувати регламент проведення судового засідання. Зокрема, 16-18 листопада під час чергового обрання запобіжного заходу адвокати дозволяли собі систематично перебивати сторону обвинувачення протягом виступу та застосовували елементи тиску на прокурора та суд. Тоді суддя Шапутько намагалася ігнорувати непроцесуальну поведінку сторони захисту. Під час одного з виступів адвокатів в них полетіло кілька гострих реплік від вільних слухачів у залі суду.  Лише тоді, на прохання захисту зробити зауваження порушникам, суддя здійснила це щодо всіх учасників процесу, включно зі стороною захисту.

Дивує також  великодушність представників прокуратури, що не звертаються до відповідних органів задля надання правової оцінки діям адвокатів Щоголєва.

29-го грудня в Печерському суді м. Києва суддя Карабань продовжив термін тримання під вартою Олександра Щоголєва до 26-го лютого 2016 року. Також, сторона захисту має час на ознайомлення із матеріалами справи до 25-го лютого  для продовження розгляду справи по суті.

Переглядів: 991 | Додав: Andorra | Теги: Майдан, революція, профспілки, небесна сотня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: