Вітаю Вас, Призывник! Реєстрація RSS

Каменярі-інфо

Вівторок, 20.03.2018
Головна » 2013 » Квітень » 19 » ВЛАДА НАМАГАЄТЬСЯ ЗІРВАТИ ЗАХОДИ В ХОЛОДНОМУ ЯРУ!
15:18
ВЛАДА НАМАГАЄТЬСЯ ЗІРВАТИ ЗАХОДИ В ХОЛОДНОМУ ЯРУ!

Як стало відомо нашому спеціальному кореспонденту Оксані Єпішиній влада Черкаської області намагається не допустити вшанування 20 – 21 квітня 2013 р. на Чигиринщині борців за волю України різних епох – Гетьмана України Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака. Гостей прийматимуть Медведівка, Івківці, Мельники та хутір Буда. Наш спецкор.яка заразх перебуває в дорозі до Холоного Яру повідомляє ,з посиланням на ЗМІ.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб довго вагався, яку ж тактику йому вибрати – з одного боку, якби не годиться зривати вшанування на честь Гетьмана України Богдана Хмельницького, козацьких отаманів Максима Залізняка та Василя Чучупака, але, з іншого боку, цей захід проводить опозиція, та ще на території, за яку він відповідає перед Партією регіонів, тож Сергій Тулуб ухвалив, на його думку, "соломонове рішення”, дав добро на участь у заходах керівникам Чигиринського району, на території якого відбудеться народне свято, але наказав керівникам інших районів Черкащини за допомогою міліції не допускати автобуси з українськими паломниками до Холодного Яру. На співбесіди в міліцію викликаються керівники українських організації, зокрема в Кам’янці до міліції запросили керівників Кам’янської ВО "Свободи” Сергія Воронова та отамана місцевої козацької організації Олександра Зайцева. Міліція здійснює тиск не тільки на тих, хто хоче взяти участь у вшануваннях борців за волю України, але й на автоперевізників. За словами Сергія Воронова, активісти ВО "Свободи” отримали низку відмов від приватних автоперевізників, яких залякала черкаська влада. Міліція попередила, що блокуватиме рух, принаймні на дорозі на Грушківку, через яку планують добиратися паломники. Тож просимо учасників свята, яке влада прагне зіпсувати, фіксувати на камери та фотоапарати всі спроби офіційних осіб перешкоджати

вільному волевиявленню громадян.

Усі до Холодного Яру!

 

Холодний Яр кличе вшанувати борців за волю

День перший

 

12.00. Про початок свята сповістить тулумбас Чорних запорожців.

Свято розпочнеться в Медведівці маршем козацьких одностроїв та вишиванок та покладанням квітів до пам’ятника Максимові Залізняку.

Кобзар Тарас Силенко історичною піснею "Та виїхав Ґонта гей” нагадає про часи, коли українці зброєю боронило рідну землю.

До козацтва промовлять сільський голова Медведівки Олександр Діскант, президент Історичного клубу "Холодний Яр” Роман Коваль та 1-й заступник голови Чигиринської районної державної адміністрації Василь Лисий. На відкритті свята буде присутній і 1-й заступник голови Чигиринської районної ради Віктор Півторак.

О 12.15 – початок спортивних змагань дітей та юнацтва: фінальний матч футбольного турніру ім. Максима Залізняка, теніс, крос, змагання з гирьового спорту на кубок Максима Залізняка, перетягування канату юнацьких та дівочих команд (збір та реєстрація спортивних команд сіл Холодноярщини о 11.15).

Порадує показовим виступом Братство козацького бойового звичаю "Спас” із Києво-Могилянської академії. Спасівці продемонструють бойову техніку "Спас”, роботу зі зброєю, виконають складні технічні елементи. Про гарт їхнього тіла засвідчить ходіння по склу, перебивання палиць об тіло. Спасівці проведуть майстер-класи для учасників свята: боротьба навхрест (давня забава, в якій загартовуються козаки); нічні шали (це чудовий козацький змаг для розвитку інтуїтивних здібностей); списи (ти зможеш поєднати точність і силу, щоб подолати супротивника), литаври (вони скликали військо до бою); батіг (він довгий, гнучкий та підступний); стрільба з лука ("Ти маєш лише три стріли довести свою влучність!”); бої на шаблях ("Береженого Бог береже, а козака – шабля!”).

 

О 12.15 гості вирушать у мандрівку до родинного села Максима Залізняка Івківці, де покладуть квіти до його пам’ятника (скульптор Іван Гончар), а також піднімуться на гору Семидубову, де за однією з версій поховано Гетьмана України Богдана Хмельницького. На горі Семидубовій буде висаджено сім дубів – на пам’ять про великого гетьмана, його старшин та славне козацтво.

Відбудеться й екскурсія до млина в с. Івківці, побудованого 1907 року.

 

Для мешканців Медведівки та гостей відбудеться концерт народної пісні (12.30 – 13.45).

13.45 – 14.35. Обід (можна лишитися на обід на горі Семидубовій, або за столиками біля млина в Івківцях, або пообідати в Медведівці, де відбудеться конкурс на найсмачніший куліш та нагородження переможців).

 

Пообідньої пори кожний зможе взяти участь у конкурсах на найкращу вишиванку, найдовший козацький чуб, найдовшу дівочу косу та здобути нагороду.

 

15.45. Сцена. Тулумбас Чорних запорожців (або гармата спасівців) сповіщає про початок показових виступів Братства козацького бойового звичаю "Спас” та козацької школи бойового мистецтва "Хорс” із Нікополя (відповідальний Вадим Васильчук).

16.15. Прогримить на всю Медведівку і козацький бій – лава на лаву. В цьому змаганні зможуть взяти участь всі фізично міцні чоловіки. "Нездоланний той народ, що б’ється, граючись!” (відповідальний Вадим Васильчук).

Від 9.00 до 18.00 в Медведівці відбудеться книжковий ярмарок "Гайдамацький край”, в якому візьмуть участь видавництва з Києва, Черкас, Тернополя, Канева та інших міст.

Під час книжкового ярмарку відбудуться такі презентації:

17.00 – 17.15. Сцена. Презентація книжки Романа Коваля "Чорний Ворон: п’ять біографій”.

17.15 – 17.30. Сцена. Презентація книжки Ірини Фаріон "Мовна норма: знищення, пошук, віднова”.

17.30 – 17.45. Сцена. Презентація книжки Володимира Гонського "Людина і нація. Час воїнів”.

17.45. – 18.00. Сцена. Віктор Рог презентує книжку Леоніда Мосендза "Людина покірна”  (відповідальний Володимир Дядик, 067-47-25-822).

18.00 – 18.55. Клуб. Демонстрація двосерійного документального фільму Валерія Тетерятника про Визвольну боротьбу в Холодному Яру "Вони боролись до загину” (оператор і режисер – Володимир Бондаренко). Відповідальний Олександр Діскант.

 

О 19.00 розпочнеться концерт за участю заслуженого артиста України, кобзаря Тараса Силенка, лідера гурту "Тінь Сонця” Сергія Василюка, співаків Володимира Гонського та Василя Панченка. Вестиме концерт Сергій Василюк.

Під час концерту Роман Коваль проведе конкурс знавців Холодного Яру.

Під час концерту виступлять заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський, народні депутати України Ірина Фаріон та Микола Томенко, керівник Служби голови партії ВО "Батьківщина” Михайло Лівінський, голова Народного Руху України Василь Куйбіда, депутат Уманської міськради від "Фронту змін” Максим Поляков, керівник аналітичної служби ВО "Свобода” Юрій Левченко, депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

Під час концерту відбудеться аукціон, на якому буде продано картину – портрет Василя Чучупака, 120 х 60 см, полотно на дереві, автор Оксана Сіра, вартість 5000 грн., кошти підуть на реконструкцію зали "Холодноярська організація” в Медведівському історичному музеї.

Завершить день Вогнедарове вогнище в Медведівці (кобзарський супровід Тараса Силенка). Ведучий концерту оголосить, де воно відбудеться.

 

20 квітня Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Батьківщина молода” проводитиме військово-патріотичну гру "Холодний Яр”, в якій візьмуть участь близько сотні учасників з більшості областей України. Завданням команди є захоплення штабу противника або "ліквідація” умовних ворогів шляхом зривання наплічної пов’язки. Передбачено навчання основних елементів гри, прийомів рукопашного бою, орієнтації на місцевості, ознайомлення з історією краю, спілкування з письменником Романом Ковалем.

У Холодному Яру в рамках вшанувань героїв відбудеться й таборування організації "Сокіл” та ВО "Свобода”  (18 – 21 квітня).

У вшануваннях візьмуть участь Харківська обласна громадська організація козацтва та офіцерів запасу "Наша Воля”, Крайове товариство "Вінницький козацький полк імені Івана Богуна”, Українське вільне козацтво діаспори, Чорноморське гайдамацьке з’єднання, МГО "Білоцерківська Січ”, Окремий Прилуцький козацький полк ім. Петра Сагайдачного, Сумська північно-східна козацька січ, Шевченківський районний у м. Києві осередок МГО "Українське козацтво”, Прикарпатська Січ Українського козацтва, Чуднівське районне козацьке товариство ім. Северина Наливайка, МГО "Реєстрове українське народне козацтво”, Всеукраїнська громадська організація "Велике козацьке коло”, Хмельницький окремий козацький курінь ім. І. Нечая Українського козацтва, Адамівський осередок козацтва (Задністрової Січі), ГО "Козацьке стрілецьке братство”, Смілянський курінь Українського козацтва, Запорізький кіш "Молодої Січі”, Миколаївська обласна громадська організація "Бузьке козацьке військо” (ці організації об’єднані в Раду козацьких отаманів України).

У святкових урочистостях візьмуть також участь члени Козацького благодійного фонду "Меморіал Івана Дмитровича Сірка”, а саме: РГО "Інгульська паланка Війська Запорозького низового”, РГО "Кодацька паланка Війська Запорозького низового”, РГО "Протовчанська паланка Війська Запорозького низового”, ГО "Кременчуцький полк Українського козацтва”, ГО "Мелітопольський курінь імені Дмитра Донцова Українського козацтва”, ГО "Дніпропетровська січ Військо Запорозьке”, ГО "Жовтоводський курінь "Дніпропетровська січ” Військо Запорозьке, ГО "Бугогардівська паланка Чорноліського полку ім. козака Мамая Українського козацтва”, Козацьке товариство "Затопська січ”, Козацьке товариство "Козацька варта Батьківщина”, Спортивно-молодіжна організація "Полк ім. Богдана Хмельницького” та інші козацькі товариства.

Скликатиме козацтво тулумбас Чорних запорожців.

За осавульську службу впродовж двох днів відповідає Братство козацького бойового звичаю "Спас” із Києво-Могилянської академії.

Упродовж дня діти можуть безкоштовно здійснити прогулянки на конях кінноспортивної школи "СВАН” (м. Черкаси) – відповідальний Микола Булатецький.

 

День другий

 

21 квітня 2013 р., у неділю, в с. Мельники Чигиринського району Черкаської області відбудуться традиційні вшанування Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака, козаків та старшин полку гайдамаків Холодного Яру.

Про початок свята о 10.00 сповістить тулумбас Чорних запорожців.

Меморіальний мітинг розпочнеться біля пам’ятників холодноярцям та Юрію Горлісові-Горському. Вестиме його ініціатор і організатор вшанувань Роман Коваль.

Від імені громади він відправить на кладовище процесію на чолі з протоієреєм УПЦ Київського Патріархату Василем Цирілем та Олегом Островським – для покладання квітів на могилу Головного отамана Холодного Яру та на братську могилу холодноярських козаків-повстанців. Протоієрей Василь Циріль проведе заупокійні літії в пам’ять Василя Чучупака та холодноярських козаків Петра Токовенка, Прохора Деркача, Руденка і Гаврилка "Полтавця”, закатованих більшовиками.

Тим часом на меморіальному мітингу виступлять мельничанські діти Наталія та Назар Зінченки, які проспівають пісню "Розкажу про Україну”, голова Чигиринської районної адміністрації Олександр Цисаренко; народний депутат України, лідер ВО "Свобода” Олег Тягнибок; лідер фракції ВО "Батьківщина” у Верховній Раді України Арсеній Яценюк, голова Народного Руху України, член Національної спілки письменників України Василь Куйбіда.

Роман Коваль запросить до слова і тих, кого влада позбавила перемоги на виборах до Верховної Ради України восени минулого року: Миколу Булатецького (виборчий округ №194, м. Черкаси), Леоніда Даценка (виборчий округ №197, м. Канів) та Юрія Левченка (виборчий округ № 223, м. Київ).

Після пісні кобзаря Тараса Силенка Роман Коваль запросить до слова народних депутатів України Миколу Томенка та Юрка Сиротюка, уповноваженого ВО "Свобода” в Черкаській області. За ними до громади звернуться представник Братства козацького бойового звичаю "Спас Вадим Васильчук, голова "Молодої Батьківщини” Іван Крулько, депутат Уманської міськради від "Фронту змін” Максим Поляков.

Завершиться мітинг виконанням пісні "Ой у лузі червона калина”.

 

О 13.00 на хуторі Буда, на символічній могилі останнього кошового Війська Запорозького Петра Калнишевського протоієрей Василь Циріль проведе урочистий молебень за Україну (8 – 10 хв.).

Отаман Вільного козацтва Холодного Яру Олег Островський висипле на символічну могилу Петра Калнишевського землю із села Пустовійтівки, де він народився, з Хортиці, де він отаманував, і з Соловецького монастиря, де загинув.

 

Тут же, біля храму Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) настоятель храму протоієрей Василь Циріль проведе освячення козацької зброї.

Промовляють Роман Коваль та Олег Тягнибок.

Поминальна трапеза – 13.45 – 14.30.

14.30 – 16.30 – концерт гуртів "Рутенія” (Київ) та "Арт-Вертеп” (Дніпропетровськ).

Від’їзд делегацій о 17.00

Заходи в Холодному Яру висвітлюватиме

1-й канал Латвійського телебачення.

 

Назви організацій та прізвища благодійників,

які пожертвували кошти на проведення свята в Холодному Яру,

будуть оприлюднені в газеті "Незборима нація” та в Інтернеті.

 

Станом на 19 квітня 2013 р. співорганізаторами цьогорічних вшанувань у Холодному Яру виступили Історичний клуб "Холодний Яр” (Роман Коваль), ВО "Батьківщина”, ВО "Свобода” (Олег Тягнибок), Народний Рух України (Василь Куйбіда), Братство козацького бойового звичаю "Спас” при Києво-Могилянській академії (Вадим Васильчук, відповідальний за осавульську службу, 063-841-44-60), ВМГО "Батьківщина молода” (Іван Крулько), музейно-етнографічний комплекс "Дикий хутір” (Леся Островська, 067-442-79-64), Вільне козацтво Холодного Яру (Олег Островський), Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна (Володимир Воловодюк), Ігор Гаврищишин з Києва та депутат Уманської міської ради від "Фронту змін” Максим Поляков, які пожертвували на організацію свята в Холодному Яру по 5000 грн., онучка повстанця Поліна Охріменко з Київщини, яка офірувала 3000 грн., член ВО "Свобода” з Одещини Анатолій Голубович, який склав даток у 1500 грн.; онук повстанця, скульптор Михайло Горловий, науковці Олег Карпенко та Сергій Бондаренко, які пожертвували по 1000 грн.; син повстанця Олександр Ромащенко із с. Цвітна (дід Карбала) та поет Владлен Ковтун з Києва, які офірували по 500 грн. на вшанування борців за волю України; фермер Олександр Рибалка з Дніпропетровщини, Володимир Титарів з Кременчука та Анатолій Дідук з Одещини, які відповідно внесли датки 700 грн., 200 грн. та 150 грн., а також Координаційна рада громадських організацій і партій демократичного спрямування м. Калуша Івано-Франківської області (500 грн.) та Микола Булатецький.

 

Інформаційними спонсорами заходів у Холодному Яру є газети "Незборима нація” (Київ), "Козацький край” (Черкаси), "Шлях перемоги” (Київ),

"Україна козацька” (Донецьк) та "Ринок Бориспіль”.

 

Історичний клуб "Холодний Яр”

Довідки 098-00-26-994 (Петро), 066-270-20-98 і 067-845-60-64 (Максим),

066-709-83-16 (Владислав), 063-841-44-60 (Вадим Васильчук, відповідальний за зв’язок з козацькими організаціями),  096-439-77-42 (Богдан Легоняк, уповноважений за проведення спортивних змагань у с. Медведівці).

Переглядів: 499 | Додав: gk-kamenjari | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: